Tarptautinis projektinis susitikimas Odense (Danijoje) ir Skopje (Šiaurės Makedonijoje)

Gegužės 16 – 21 d. vyko tarptautinis projektinis susitikimas antrame pagal dydį Danijos mieste Odense. Džiaugiamės, kad į jį galėjo atvykti jau visi mūsų projekto partneriai. Iš mūsų mokyklos jame dalyvavo 4 mokiniai: Medeina, Skirmantė, Faustas ir Rolandas kartu su mokytojomis Egle ir Žaneta.

Pirmoji diena buvo skirta kelionei bei trumpai, bet įspūdingai Kopenhagos apžvalginei ekskursijai (ne tokiai ir trumpai – 17 km pėsčiomis). Apsigyvenome kempinge ir nekantriai laukėme beprasidėsiančių veiklų.

Antroji vizito diena: lankėmės Rosengardskolen mokykloje. Susipažinome su mažaisiais mokyklos mokiniais, mus pasveikino mokyklos direktorė, apžiūrėjome mokyklą. Mus sužavėjo puikiai įvairių mokinių poreikiams pritaikyta mokykla ir Danijos švietimo sistema. Išbandėme danišką transportą – dviračius . Nepaprastą įspūdį paliko šiuolaikiškas H.K. Anderseno muziejus, leidęs prisiminti “Coliukę”, “Karalaitę ant žirnio “ ir kitas pasakas.

Trečiąją dieną pradėjome fizinio ugdymo pamokoje, žaidėme kažką panašaus į softbolą, po to – joga. Po trumpos pertraukėlės dalyvavome biologijos pamokoje, susipažinome su virškinimo procesu ne tik teoriškai, bet ir laboratorijoje, tikrinome kokios maistinės medžiagos yra maisto produktuose.

Ketvirtoji diena. Ryte ir vėl sėdome ant dviračių ir apžiūrėjome Odense lankytinas vietas bei keletą muziejų. Po pietų mokėmės žaisti futbolgolfą, o po to dar vyko draugiškos 3×3 futboliuko varžybos.

Penktoji diena – “ašarų diena. Pati liūdniausia diena. Kaip greitai prabėgo laikas…” Tokiom mintim mokiniai pradėjo paskutiniąją projektinio susitikimo dieną. Pusdienį praleidome Danijos “Rumšiškėse”. Įdomu buvo palyginti Danijos ir Lietuvos gyvenimą prieš 200 metų. Antra dienos pusė ir vėl buvo skirta aktyviai veiklai. O vakare – atsisveikinimo vakarienė, ašaros ir pažadai tęsti draugystę.

Įrašas paskelbtas temoje Nauji pranešimai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.