Pažintinis vizitas „Karjeros kelias – miškininko profesija“

Saulėtą gegužės 18-osios rytą 8b klasės mokiniai pėsčiomis ėjo į Valstybinių miškų urėdijos Biržų regioninį padalinį. Užeiti į vidų pakvietė gamtotvarkos specialistas Jonas Gaidelionis.

Susitikimo tikslas – susipažinti su miškininko profesija, miškininkystės profesionalų darbais, jų reikalingumu, miško bioįvairove. Pirmoji pateikties nuotrauka jau nuteikė intriguojančiai – „Miškininko profesija = 5 profesijos viename“. Susitikime pasakyta daug įdomios ir naudingos informacijos apie miškininkystę, miškų atkūrimą bei įveisimą, sodmenų išauginimą – kelerius metus trunkantį  procesą. Taip pat kalbėta apie labai svarbias priešgaisrinę apsaugą bei kelių priežiūrą miškuose.
Specialistas pasakodamas vis įtraukdavo įvairių klausimų, į kuriuos mokiniai aktyviai atsakinėjo, diskutavo. Teisingai atsakiusieji gavo dovanų – užrašines su urėdijos logotipais. Už šio vizito organizavimą ir galimybę susipažinti su perspektyvia miškininko profesija esame dėkingi Panevėžio regioninio karjeros centro koordinatorei bei Biržų regioniniam padaliniui.

Karjeros specialistė Rima Binkienė