Karjeros diena Kaštonų mokykloje

Birželio 5 d. rytą mokykloje skambutis į pirmą pamoką neskambėjo ir šią dieną mokiniai  nesirinko, nes visos 1-10 klasės dalyvavo Karjeros dienoje. Ji suderinta su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojama visuotine profesinio veiklinimo iniciatyva „Šok į tėvų klumpes 2024“.

Renginio tikslas – pamatyti darbo vietas, stebėti atliekamus darbus, išgirsti įmonių, organizacijų darbuotojų pristatymus, ką dirba šie žmonės kiekvieną dieną.

Birželio 6 d. vyko originalus, kūrybingas, linksmas, išradingas Karjeros dienos pristatymas, nes kiekviena klasė atsakingai ruošėsi. Pilnoje salėje girdėjosi jaunatviški balsai, aidėjo padėkos plojimai ir matėsi daug smalsių, džiaugsmingų žvilgsnių.

Kiekvienai pradinukų klasei buvo pasiūlyti ir suderinti pažintiniai profesiniai vizitai skirtingose įstaigose. Todėl smagiai ėjo pėsčiomis į Policijos komisariatą, Valstybinę mokesčių inspekciją, Greitosios medicinos pagalbos skyrių, Paštą, Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, „Litesko“ filialą „Biržų šiluma“. Susitikimuose klausėsi pasakojimų apie įprastas darbo dienas, apie reikalingą išsilavinimą, ką svarbu išmanyti, suprasti ir mokėti.

5a klasė dalyvavo ekskursijoje po Pabiržės miestelį, aplankė Likėnus, brido per šaltą Smardonės upelį, ragavo mineralinio vandens, kuris tikrai ne kiekvienam patiko. Juos lydėjusi gidė papasakojo ne tik istoriją, bet ir paaiškino, kokių savybių ir žinių reikia, mokantis būti gidu.

5b klasė klausėsi apie stalo etiketą, maisto gaminimą, nes juos pasitiko viešbučio „Avanti“ direktorė. O po to dar kiekvienas puošė desertą, kurį skaniai suvalgė.

Abi šeštokų klasės susirinko prie Biržų turizmo ir verslo informacijos centro. Pasitikusios darbuotojos pakvietė užeiti ir supažindino su centro veikla, teikiamomis paslaugomis. Po to vieną klasę lydėjo Centro gidė po miestą, pristatydama gido profesiją, o kitos klasės ekskursijos su gide maršrutas buvo po rajoną. Visi suprato, kad gidui svarbios ne tik labai geros istorijos žinios, bet svarbios ir savybės: komunikabilumas, empatija, raiški kalba.

7a klasė dalyvavo susitikime su rajono savivaldybės darbuotojais. Juos sutiko visuomenės informavimo specialistė, ekologė, jaunimo reikalų koordinatorė, seniūno pavaduotoja, socialinis darbuotojas, atsakingas už asmenų su negaliai integracija. Mokiniai buvo aktyvūs žaisdami „Kahoot“, daug klausė apie ekologiją, domėjosi apie savivaldą.

7b klasės tikslas buvo susipažinti su Panevėžio respublikinės ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės veikla. Pagal galimybes apžiūrėjo atliekamų procedūrų patalpas – renovuotas purvo, mineralinių druskų, ergo terapijos gydyklas, sužinojo apie fizioterapeuto, ergo terapeuto, kinesteziologo, masažuotojo profesijas, išgirdo, kad darbuotojams neužtenka vien tik turėti daug medicinos žinių, bet reikia ir atjautos bei empatijos.

8a klasė rinkosi prie Biržų švietimo pagalbos tarnybos padalinio Atviro jaunimo centro. Centro erdvėse darbuotojai žaismingai ir įdomiai pasakojo apie veiklas, kuriose gali dalyvauti visi jauni – 14-29 metų – žmonės, įvairius turiningo laisvalaikio leidimo būdus, organizuojamus renginius, savanorystę.

8b klasė svečiavosi rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje. Čia susipažino su bibliotekos veiklomis, sužinojo, kiek yra skyrių ir kokių sričių specialistai dirba, turėjo puikias galimybes pasivaikščioti po erdves ir atliko keletą praktinių užduočių.

Devintokai ir dešimtokai kartu lankėsi Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmuose. Naujos patirtys suteikė žinių apie teisininkų – teisėjų, advokatų, prokurorų – profesijas, jų darbo ypatumus, reikalingus įgūdžius, įstatymų laikymosi svarbą. Per pristatymą labai įdomiai ir žaismingai sukūrė teismo proceso simuliaciją.

Miela dėkoti ir gera džiaugtis, kad Biržuose įmonės, įstaigos, organizacijos bendradarbiauja, dalinasi savo praktika, kasdiene patirtimi, atveria duris, priima moksleivius ir stengiasi savo darbais užtikrinti, kad mes visi gyventume patogiai.

Karjeros specialistė Rima Binkienė

Scroll to Top